تبلیغات
learn more here - معرفی لپ تاپ
 
learn more here
 
 
پنجشنبه 2 تیر 1390 :: نویسنده : رضائی

معرفی پر فروش ترین لپ تاپ ها

 

طی سال‌های اخیر با توجه به افزایش تعداد كاربران لپ‌تاپ در كنار افزایش تنوع برند و مدل‌های مختلف این كالا شاهد ایجاد یك رده بندی مشخص قیمتی در زمینه لپ‌تاپ هستیم.

به عبارتی لپ‌تاپ نیز مانند سایر كالاهای حوزه كامپیوتر و دیجیتال یا هرمعرفی لپ‌تاپ‌های پرفروش بازار كالای دیگری در رده‌های قیمتی ارزان، میان قیمت و گران به بازار عرضه می‌شود و هر كاربر با توجه به این رده‌بندی، بسته به بودجه‌ای كه برای خرید لپ‌تاپ در نظر گرفته است و همچنین بنا به نیاز خود از یك لپ‌تاپ، با دست بازتری دست به انتخاب این كالای تكنولوژیك پرمخاطب می‌زند.

البته در مورد تعداد معدودی از برندها مانند اپل و پاناسونیك كه تنوع مدل كمتری نسبت به برندهای دیگر دارند نمی‌توان رده‌بندی قیمت مشخصی ارائه كرد. در مورد برند پاناسونیك هم دو تا سه مدل به طور سفارشی وارد بازار می‌شوند كه مانند برند اپل مخاطبان خاص خود را دارند.

بر اساس اعلام فعالان بازار به طور كلی لپ‌تاپ‌ها در سه رده قیمتی ارزان ( از 300 تا 350 هزار تومان تا 600 یا 650 هزار تومان)، میان قیمت (از 700 هزار تومان تا یك میلیون تومان) و گران (یك میلیون تومان به بالا) به بازار عرضه می‌شوند.
این موضوع را در نظر داشته باشید كه برندهایی كه به عرضه لپ‌تاپ‌های گران شهرت دارند، رده‌بندی خاص خود را دارند و قیمت نمونه‌های ارزان قیمت آنها با نمونه‌های گران برندهای دیگر همخوانی دارد. در این گزارش ما مدل‌های پرفروش لپ‌تاپ را در سه رده قیمتی معرفی می‌كنیم.

از نت‌بوك‌های ارزان قیمت تا صنعتی‌های گران‌قیمت

لپ‌تاپ‌های رده قیمتی ارزان (300 تا 650 هزار تومان) شامل انواع NET BOOK (مینی لپ‌تاپ) و لپ‌تاپ‌های ارزانی هستند كه اكثرا از قابلیت‌های فنی بالایی برخوردار نیستند و برای انجام امور ساده و روزمره به كار می‌آیند. اكثر برندهای موجود در بازار نیز چند نمونه از این لپ‌تاپ‌ها را در لیست خود دارند. این لپ‌تاپ‌ها معمولا از پردازنده‌های نه چندان قوی یا با رم‌هایی با ظرفیت پایین (در حد یك گیگابایت) و هارددیسك‌های با ظرفیت 120 گیگابایتی پشتیبانی می‌كنند. ضمن اینكه كارت گرافیك به كار رفته در این لپ‌تاپ‌ها نیز چندان قوی نیستند و ظرفیت حافظه كمی در حد 256 مگابایت دارند.با تمام این اوصاف این لپ‌تاپ‌ها و مینی لپ‌تاپ‌ها به خوبی از عهده رفع نیاز كاربرانشان كه با علم به قابلیت‌های این دستگاه آن را خریداری كرده‌اند بر می‌آیند. DELL، MSI ،ACER ،HP،FUJITSU IBM LENOVO، ASUS و... از برندهایی هستند كه لپ‌تاپ‌های ارزان آنها در رده قیمتی 350 تا 650 هزار تومان است. برندهای SONY ،PANASONIC و APPLE هم مدلی برای عرضه در این رده قیمتی ندارند. لپ‌تاپ‌های ارزان این برندها معمولا در رده‌های قیمتی یك میلیون تا دو میلیون تومان هستند. البته در مورد برند PANASONIC وضعیت متفاوت است و لپ‌تاپ‌های این برند معمولا با قیمتی حدود چهارمیلیون تا چهار میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسند.

لپ‌تاپ‌های موجود در رده میان قیمت هم دستگاه‌هایی هستند كه قیمت آنها حدود 700 هزار تا یك میلیون یا یك میلیون و 200 هزار تومان است.اكثر برندها و از جمله SONY در این زمینه حرف زیادی برای گفتن دارند.لپ‌تاپ‌های این رده كه بر اساس اعلام فعالان بازار،طی سال‌های اخیر جزو پرمخاطب‌های بازار هستند معمولا به پردازنده‌های خانواده COREi و رم‌هایی با ظرفیت دو تا چهار گیگابایت مجهزند. صفحه نمایش‌ها هم معمولا در حدود 15/4 و 14/1 اینچ است.

پس از این به رده اعیانی لپ‌تاپ‌ها در بازار می‌رسیم. معمولا لپ‌تاپ‌هایی كه در این رده قیمتی جای می‌گیرند با قیمتی حدود یك میلیون و 200 هزار تومان تا دو میلیون و 500 هزار تومان و در مورد برندهایی نظیر اپل و پاناسونیك تا حدود سه تا چهار میلیون و 500 هزار تومان قرار دارند. این لپ‌تاپ‌ها معمولا به پردازنده‌های پرقدرت از خانواده(corei (intel core i7، رم‌هایی با ظرفیت بالا (4 تا 16 گیگابایت) و در برخی موارد صفحه نمایش‌های 13 یا 12 اینچ مجهز هستند.

اگر قصد دارید از میان لپ‌تاپ‌های برند DELL یك نمونه ارزان را انتخاب كنید مدل‌های 5030 از سری INSPIRON جزو مدل‌های پرفروش بازار است كه با قیمتی حدود 420 تا 520 هزار تومان به بازار عرضه شده است. البته مدل 1015 از سری VOSTRO نیز می‌تواند انتخاب مناسبی برای افرادی كه قصد خرید لپ‌تاپ ارزان قیمت را دارند باشد. این لپ‌تاپ با قیمتی حدود 580 تا 600 هزار تومان به بازار عرضه شده است.DELL یك مینی لپ‌تاپ ارزان قیمت هم برای طرفداران لپ‌تاپ‌های سبك وزن دارد. این مدل MINI 10 است كه با قیمت 370 هزار تومان به بازار عرضه شده است.

اگر قصد دارید مبلغ بیشتری بپردازید می‌توانید مدل 5010 از سری INSPIRON را انتخاب كنید. این لپ‌تاپ با قابلیت‌های مختلفی با قیمتی حدود 650 تا یك میلیون و 199 هزار تومان به بازار عرضه شده است. با قابلیت‌ترین مدل این لپ‌تاپ به پردازنده INTEL CORE I7، رم شش گیگابایتی و هارددیسكی با ظرفیت 640 گیگابایت مجهز است.صفحه نمایش این لپ‌تاپ هم 6/15 اینچ است. علاوه بر این مدل‌های 3300 و 3500 از سری VOSTRO می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. این لپ‌تاپ‌ها با قیمتی حدود 999 هزار تا یك میلیون و 80 هزار تومان به بازار عرضه شده‌اند و اما گران قیمت‌ترین لپ‌تاپ این برند مدل M6500 است كه به پردازنده CORE I7 ،رم 16GBو هارددیسك 5/1 ترابایتی مجهز است. این لپ‌تاپ مناسب تدوین‌گران و گرافیست‌های حرفه‌ای است.ارزان قیمت‌ترین لپ‌تاپ سونی مدل EE23FX است كه به پردازنده AMD ATHELON، رم چهار گیگابایتی و هارددیسكی با ظرفیت 320 گیگابایت مجهز است.این لپ‌تاپ با قیمت 826 هزار تومان به بازار عرضه شده است. لپ‌تاپ‌های سری EA و EB این برند نیز كه اكثرا به پردازنده‌های CORE I3 و CORE I5 مجهزند نیز از پرفروش‌های میان قیمت این برند هستند كه با قیمتی حدود یك میلیون و 200 تا یك میلیون و 500 هزار تومان به بازار عرضه شده‌اند.

پس از این رده نوبت به لپ‌تاپ‌های گران قیمت این برند می‌رسد كه معمولا قیمتی حدود یك میلیون و 600 تا دو میلیون و 500 هزار تومان دارند. مدل‌های VPCF137HG/B و VPCZ126GG/B نیز كه با قیمتی حدود دو میلیون و 600 هزار تومان به بازار عرضه شده‌اند جزو با قابلیت‌های این برند هستند.

مینی لپ‌تاپ‌های این برند نسبت به سایر برندها قیمت بالاتری دارد. به عنوان مثال، مدل VPCP115KG/D كه به صفحه نمایش 8 اینچ مجهز است و وزن آن تنها 618 گرم است، قیمتی حدود یك میلیون و 500 هزار تومان دارد.

اگر چه فعالان بازار ادعا می‌كنند میزان محبوبیت توشیبا طی یك سال گذشته در حد قابل توجهی كاهش یافته است، اما این برند همچنان سهمی از بازار فروش لپ‌تاپ را در اختیار دارد.پس اگر قصد خرید لپ‌تاپ‌های این برند را دارید در رده ارزان قیمت می‌توانید به سراغ مدل NB205 كه یك نت بوك كوچك با رنگ بندی زیبا است، بروید. این مینی لپ‌تاپ با قیمت 490 هزار تومان به بازار عرضه شده است. در رده لپ‌تاپ‌های میان قیمت نیز مدل C650-1C8 از لپ‌تاپ‌های پرفروش است كه با قیمت 800 هزار تومان به بازار عرضه شده است.مدل F60-11F نیز از سری لپ‌تاپ‌های باقابلیت و گران قیمت این برند است كه با قیمت دو میلیون تومان به بازار عرضه شده است.از میان لپ‌تاپ‌های این برند مدل MB516 جزو ارزان قیمت‌های بازار است كه صفحه نمایش آن 3/13 اینچ است و به پردازنده INTEL CORE 2 DUO 2.4GHZ مجهز است.مدل MB374 نیز كه به پردازنده 2.4GHZ از خانواده CORE 2 DUO مجهز است ركورددار پرفروش‌های بازار در مورد این برند است.این مدل با قیمت یك میلیون و 450 هزار تومان به فروش می‌رسد.واما مدل MC503LL/A از مك بوك ایر‌های پرفروش این برند در رده میان قیمت برند اپل است. این مدل با قیمت دو میلیون و 50 هزار تومان به بازار عرضه شده است.

و اما مدل MC373LL/A از MAC BOOK PRO‌های پرفروش این برند است كه در رده گران قیمت‌های این برند قرار دارد. این مدل نیز با قیمتی حدود دو میلیون و 700 هزار تومان به بازار عرضه شده است.مدل‌های CX413 و CR620 از لپ‌تاپ‌های پرفروش برند MSI در رده ارزان قیمت هستند كه با قیمتی حدود 640 تا 690 هزار تومان به بازار عرضه شده‌اند.

در رده میان قیمت نیز مدل CX620 كه با قیمت یك میلیون و 40 هزار تومان و مدل CX420 با قیمت 895 هزار تومان به بازار عرضه شده است، فروش بالایی دارند و اما مدل GE600 كه از سری كیمینگ است و با قیمت یك میلیون و 300 هزار تومان و همچنین مدل CX620-3D كه یك لپ‌تاپ سه بعدی است، فروش خوبی دارند. این لپ‌تاپ سه بعدی با قیمت یك میلیون و 500 هزار تومان به بازار عرضه شده است.


از این خانواده نیز مدل‌های LIFEBOOK AH-530و LIFE BOK A-530 كه به ترتیب با قیمت 500 هزار تومان و 600 هزار تومان به بازار عرضه شده‌اند در رده ارزان قیمت‌ها هستند. مدل LIFEBOOK S-710 نیز در رده میان قیمت‌ها فروش بالایی دارد. این مدل كه به پردازنده INTEL CORE I5 و صفحه نمایش 14 اینچ مجهز است با قیمت یك میلیون و 280 هزار تومان به بازار عرضه شده است و اما مدل LIFEBOOK T-580از مینی لپ‌تاپ‌های حرفه‌ای این برند است كه در رده گران قیمت‌های بازار قرار دارد و با قیمت یك میلیون و 620 هزار تومان به فروش می‌رسد.

مدل LIFEBOOK T-5010 نیز از لپ‌تاپ‌های گران قیمتی است كه با قیمت یك میلیون و 950 هزار تومان به فروش می‌رسد.مدل Aspire 4333 از لپ‌تاپ‌های پرفروش در رده ارزان قیمت برندACER است كه با قیمت 490 هزار تومان به بازار عرضه شده است. همچنین مدل Aspire 5738ZG كه با قیمت 750 هزار تومان به بازار عرضه شده است جزو پرفروش‌های ارزان قیمت این برند است. در رده میان قیمت نیز مدل‌های Aspire 5742 و Aspire 4741 كه با قیمتی حدود 830 تا 840 به فروش می‌رسند، جزو پرفروش‌ها هستند. مدل‌های Essential G550 و Essential G560 نیز كه به ترتیب با قیمت 550 هزار تومان و 770 هزار تومان به فروش می‌رسند، جزو پرفروش‌های IBM LENOVO هستند. در رده قیمتی میان قیمت نیز می‌توان به مدل‌های IdeaPad Z560 ، IdeaPad Z460 اشاره كرد كه با قیمتی حدود 950 تا یك میلیون و 10 هزار تومان به فروش می‌رسند.

مدل‌های IdeaPad Y560 و ThinkPad T410sنیزاز پرفروش‌های گران قیمت این برند هستند كه به ترتیب با قیمت یك میلیون و 170 هزار تومان و یك میلیون و 830 هزار تومان به فروش می‌رسند.

نوع مطلب :
برچسب ها : لپ تاپ، لپ تاپ های جید، جدید ترین لپ تاپ ها، دنیای تکنولوژی، معرفی نرم افزار،
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


امیدوارم در این وبلاگ چیز های جدیدی بیابید ممنون...

مدیر وبلاگ : رضائی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :