تبلیغات
learn more here - اینترنت
 
learn more here
 
 
پنجشنبه 26 خرداد 1390 :: نویسنده : رضائی

40 نكته مفید از اینترنت اكسپلورر

در بین همه این نرم افزارها مرورگر وب MicroSoft Internet Explorer بیشترین كاربرد را در بین كاربران و استفاده كنندگان از اینترنت دارد (قابل توجه امیر اقا و ناردین) . زیرا اولاً سیستم عامل ویندوز بیش از سایر سیستم عامل ها مورد استفاده كاربران است و به تبع آن به خاطر عرضه این نرم افزار ، همراه ویندوز موجب كثرت استفاده از آن گردیده است و از طرف دیگر نیز چون بیشترین استفاده از اینترنت مربوط به بازدید و یا گشت و گذار در بین میلیاردها صفحه وب موجود در اینترنت می باشد كه این عمل توسط Internet Explorer صورت می پذیرد

در اینجا 40 نکته از این برنامه محبوب را در اختیار شما قرار میدهم به امید اینکه موثر باشه !؟

1 – وقتی ماوس را روی تصویری از یك صفحه وب می بریم، خط جدیدی به نام lmage Bar ظاهر می شود كه دارای آیكون هایی برای ذخیره چاپ، ارسال از طریق Email و باز كردن فولدر My Picture (شاید برای این كه ببینیم آیا قبلاً تصویر را ذخیره كرده ایم یا نه) می باشد.

اگر معمولاً تصاویر را ذخیره نمی كنید و فكر می كنید lmage Bar مزاحمت ایجاد كرده ، می توانید از طریق منوی Tools ،گزینه Internet Options و صفحه Advanced آن را غیر فعال كنید. در این صفحه، به قسمت Multimedia بروید و علامت گزینه Enable lmage Toolbar را بردارید.

2 – بعضی از سایت های عكس های دیجیتالی دارای تصاویری با وضوح و كیفیت بالا هستند، ولی اگر عكس در پنجره مرورگر جا نشود تولید دردسر می كند. در صورت مواجهه باتصویری كه به علت بزرگ بودن آن نتوانستید تمام عكس را یكجا در صفحه مشاهده كنید، به جای این كه صفحه را به بالا یا پایین (یا به چپ و راست) اسكرول كنید،كمی صبر كیند تا 6IE اندازه آن را برای شما تنظیم كند. اگر ترجیح می دهید عكس را در اندازه واقعی خود ببینید، ماوس را به گوشه پائین در سمت راست برده و روی دكمه مربوطه كلیك كنید.

3 – وقتی تصویری را از طریق پست الكترونیك می فرستید، می توانید آن را كوچكتر كنید تا سریعتر به مقصد برسد. در این راستا، می توانید وضوح 480×640،600×800 یا 768×1024 را انتخاب و كاری كنید كه تمام تصاویری كه می فرستید كوچكتر شوند. دوستانی كه به صورت تلفنی با اینترنت ارتباط دارند حتماً از این توجه شما ممنون خواهند شد.

4 – اگر برای خود صفحه وبی را دست و پا كرده اید و از ایده ظاهر شدن خط ابراز تصاویر و تشویق بازدیدكنندگان به ذخیره تصاویر شما خوشتان نمی آید، می توانید این خط ابراز را برای تك تك تصاویر یا همه آنها غیر فعال كنید، برای این منظور با دستور خط ابراز را به طور كامل از كار بیندازید و یا خط GALLERYIMG=”no” را در برچسب های IMG خود اضافه كنید.

5 – خط ابراز Lmage برای تصاویر كمتر از 130×130 پیكسل ظاهر نمی شود،به همین دلیل برای ذخیره این نوع تصاویر باید از همان روش مرسوم كلیك راست استفاده كیند.

6 - IE6 ابزارهایی بهتری برای كار با كوكی ها دارد تمام امكانات موجود را می توانید از صفحه Privacy كادر محاوره Internet Options (كه از طریق منوی Tools باز می شود) مشاهده كنید . به علاوه، بد نیست سری به آدرس [url]www.w3.org/P3P[/url] بزنید و اطلاعات بیشتری درباره P3P (قوانین زیر بنایی برای اولویت های حفظ حریم خصوصی) كه مایكروسافت ابزارهای جدیدش را بر اساس آنها بنا نهاده به دست بیاورید.

7 – بعضی كوكی ها مفید هستند . مثلاً سایتهای فروشگاهی از جمله Amazon.com به كمك این كوكی ها از خریدهای شما مطلع شده و محصولات جدید را به شما پیشنهاد می دهند، یا سایت Microsoft Support با استفاده از آنها اطلاعات كاملی از جستجوهای اخیر شما به دست می آورد. این كوكی ها به كوكی های «شخص اول» موسومند. كوكی های طرف سوم از وب سایتی متفاوت (طرف سوم) پدید می آیند كه معمولاً جنبه تبلیغاتی دارند (مثل Double Click یا AOL) . این شبكه های تبلیغاتی برای بسیاری از سایت های وب تبلیغات می كنند، پس می توانند بفهمند كه شما به كدام یك از این سایت ها سر زده اید. اگر دوست ندارید چنین اطلاعاتی درباره شما در جایی نگهداری شود، IE6 می تواند كوكی های تمام شركت های طرف سوم، یا شركت هایی كه تعهدی در رعایت حفظ اطلاعات خصوصی شما نمی دهند را مسدود كند.

8 – وقتی IE پیامی ظاهر می كند مبنی بر اینكه كوكی خاصی را بپذیرد یا رد كنید، به IE بگوئید این كوكی را برای دفعات بعد در خاطر خود حفظ كند تا هر دفعه مجبور نباشید كوكی های همان سایت را قبول یا رد كنید.

9 – با تعیین سطح امنیتی مناسب برای خود می توانید مشخص كنید كه چه نوع كوكی هایی را دوست دارید دریافت كنید. برای این منظور، از طریق منوی Tools، گزینه Internet Options صفحه Privacy و دكمه Settings اقدام نمائید. پیش فرض این سطح امنیتی Medium است، كه كوكی های طرف سومی را مسدود می كند كه یا از هیچ قانونی برای حفظ اطلاعات خصوصی تبعیت نمیكنند یا از اطلاعات معرفی كننده شما بدون كسب اجازه از خود شما بهره برداری می نمایند. سطح Medium كوكی های شخص اول را كه از اطلاعات معرفی كننده شما بدون كسب اجازه از خود شما استفاده می كنند می پذیرد، اما در پایان جلسه آنها را حذف میكند.

10 – سطوح امنیتی در خصوص حفظ حریم خصوصی در شش دسته ارائه می شوند كه از پذیرش تمام كوكی ها تا رد تمام كوكی ها متغیرند . به علاوه، چهار استراتژی از پیش تعیین شده ارائه می شوند كه می توانید برای پذیرش یا رد انواع كوكی ها مورد انتخاب قرار دهید.

11 – اگر هیچ یك از این سطوح رضایت شما را جلب نمی كند، روی Advanced و پس از آن Override automatic cookie handling كلیك كنید . سپس می توانید كوكی های شخص اول و سوم را قبول یا مسدود كنید و یا از IE بخواهید هر دفعه از خود شما سوال كند.

12 – كادر محاوره Advanced علاوه بر كوكی های شخص اول و سوم، از كوكی های «جلسه ای» هم سوال می كند؛ یعنی كوكیهای موقتی كه فقط تا زمانی نگهداری می شوند كه حداقل یكی از پنجره های IE باز باشد. این كوكی ها خطری ندارند، زیرا بعد از قطع ارتباط و بستن برنامه IE به كلی حذف شده و در نتیجه سایت نمی تواند بعدها به آنها مراجعه كند.

13 – اگر نظرتان درباره سایتی خاص تغییر كرد و خواستید به آن اجازه ساخت كوكی در كامپیوتر خود را بدهید، می توانید به صفحه Per Site Privacy برگشته و آن را از لیست حذف كنید.

14 – اگر می خواهید برای سایت های Favorite خود استثناء قائل شوید، از طریق منوی Tools كادر محاوره Internt Options را باز كرده و به صفحه Privacy بروید. سپس روی دكمه Web Sites و پس از آن Edit كلیك كنید. در این حالت، URL هایی را وارد كنید كه می خواهید كوكی ها از آنها«همیشه» قبول یا رد شوند.

15 – اگر سایتی هیچ حرفی از خط مشی خود در حریم خصوصی بازدیدكنندگان نزده یا خط مشی آن باتنظیمات و اولویت بندی شما مطابقت نداشته باشد، آیكون كوچكی به شكل یك چشم باعلامت ایست در خط وضعیت (پائین پنجره) ظاهر می شود كه با كلیك مضاعف روی آن، گزارشی تحت عنوان Privacy Report به نمایش در می آید كه ضمن نشان دادن تمام محتویات آن صفحه، لیستی از كوكیهای ارسالی از طرف آن سایت و پذیرش یا عدم پذیرش آنها از طرف شما نمایش داده می شود. اگر چنین آیكونی را ندیدید، از منوی View گزینه Privacy Report را انتخاب كنید.

16 – تنظیمات مربوط به حریم خصوصی شما فقط در وب سایت هایی عمل می كنند كه در منطقه امن اینترنت تعریف شده باشند. اگر سایتی را در منطقه سایت های معتمد (Trusted) قرار دهید، IE تمام كوكی های آن سایت را پذیرفته و اجازه خواندن كوكی ها را از كامپیوتر شما به سایت می دهد و اگر سایتی را در منطقه سایت های «ممنوعه» (Restricted) بگذارید، IE تمام كوكی های ارسالی آن سایت را بر می گرداند.

17 – تعداد سایت هایی كه تاكنون نسبت به ارائه خط مشی خود در زمینه حفظ حریم خصوصی بازدیدكنندگان اقدام كرده اند بسیار كمتر از آن چیزی است كه باید باشد (اولین آمار 53 مورد را گزارش داد). این خط مشی باید نشان دهد كه سایت با اطلاعات كاربر چه خواهد كرد،كاربر چگونه می تواند از تعهدات سایت مطمئن شود، آیا كسی سایت را ضمانت می كند، در صورت تشكیك با چه كسی باید تماس بگیرید و او در این باره چه اقدامی خواهد كرد . سایتی كه بخواهد خط مشی خود را ارائه دهد باید آن را به دو زبان تهیه كند: یكی به زبان انسان برای مطالعه بازدیدكننده و دیگری به زبان XML برای مطالعه Internet Explorer.

18 – اگر واقعاً بخواهید كنترل كاملی روی كوكی ها داشته باشید، باید خواسته ها و اولویت های خود را به زبان XML در قالب یك فایل نوشته و از IE بخواهید از آن فایل به عنوان قانون شما در حفظ حریم خصوصی شما از طرف سایت ها استفاده كند. برای این منظور، از منوی Tools گزینه Internet Options را انتخاب و روی دكمه Import كلیك كنید. در سایت هایی از قبیل [url]www.privacy.org[/url] چنین اولویت هایی به صورت از پیش تهیه شده ارائه می شوند كه شما را به مطالعه آنها دعوت می كنیم.

20 – اگر می خواهید برای وب سایت خود یك خط مشی حریم خصوصی تعریف و تنظیم كنید،از ویزارد Privacy Statement مایكروسافت در آدرس [url]www.microsoft.com/privacy/wizard/[/url] استفاده نمائید.

21 – اگر از سایت های مورد علاقه خود انتظار ارائه خط مشی حریم خصوصی را دارید، برای آنها email بفرستید، اگر همه مردم این خواسته را داشته باشند، سایت های بیشتری وادار به ارائه چنین خط مشی هایی خواهند شد.

22 – خیلی تعجب نكنید، شاید یك سایت وب اطلاعات شخصی شما را كاملاً مطمئن نگهداری كند، ولی چون خط مشی حریم خصوصی خود را ارائه نداده IE كوكی های آن را نمی پذیرد (البته با این فرض كه تنظیمات شما چنین چیزی را از IE خواسته باشد).

23 – اگر مطمئن نیستید كه چه تصمیمی در مورد كوكی ها بگیرید یا نمی دانید وسعت نشر آنها تا چه حداست، از IE بخواهید كه برای چند هفته ای پذیرش یا رد كوكی های طرف سوم رااز خود شما سوال كند، شاید تعجب كنید از این كه ببینید این همه سایت در حال ردگیری شما هستند.

24 – اگر تنظیمات حریم خصوصی خود را به نحوی تغییر بدهید كه تمام كوكی ها برگشت بخورند، وب سایت ها نمی توانند كوكیهای قبلی موجود در كامپیوتر شما را بخوانند.

25 – اگر می خواهید به بررسی كوكی هایی بپردازید كه قبلاً پذیرفته اید، از منوی Tools ،گزینه Internet Options را كلیك كرده و به صفحه General بروید،سپس روی Settings و پس از آن View Files كلیك كنید. كوكی ها در راس لیست فایل های اینترنتی موقت قرار دارند. برای خلاص شدن از دست یك كوكی، كافی است آن را از لیست مزبور حذف كنید.

26-وقتی با تایپ كلمات در خط Adress به جستجوی سایت ها می پردازید، ماشین جستجوگر توكار MSN لیستی از سایت های مشابه را نشان داده و سپس شروع به دریافت بهترین سایت منطبق با كلمات شما می كند. این روند، از طریق منوی Tools، گزینه Internet Options صفحه Advanced قسمت Search قابل تغییر است.

27-اگر دركار خود وارد هستید از طریق Windows Explorer خیلی راحت تر می توانید به مدیریت سایت های Favorites خود بپردازید (چرا كه آنها فقط یك سری فولدر و میان بر هستند كه در دایركتوری ویندوزنگهداری می شوند). پس اگر می خواهید به تغییر نام یا حذف آنها بپردازید، Explorer كارها را خیلی راحت تر می كند.

28-اگر می خواهید سریع به سراغ یك فولدر بروید، كلید Shift را بگیرید و از منوی Favorties گزینه Organise را كلیك كنید تا یك پنجره Explorer باز شود كه فولدر Favorties را نشان می دهد.

29-اگر می خواهید Favorties و كوكی های خود را به مرورگری دیگر یا حتی كامپیوتری دیگر منتقل كنید، از منوی File، گزینه Import and Explorer را كلیك كنید تا ویزاردی فعال شود كه برای انجام این كار به شما كمك می كند. از مرورگرهای دیگرهم می توانید سایت های Favorties را به IE وارد كنید، موقع صدور نمی توانید فولدر ایجاد كنید و مجبورید از فولدرهای موجود یكی راانتخاب نمائید.

30-لیست های اكسپلورروگونه از قبیل History Bar, Search Bar و Folder View در سمت چپ پنجره IE باز می شوند. علاوه بر این Bar ها ، در IE6 «بار» اكسپلوررگونه جدید اضافه شده كه Media Bar نام دارد. البته، نسخه آزمایشی این نرم افزار چند «بار» جدید دیگر هم داشت، ولی به عدم استقبال كاربران، نسخه نهایی بدون وجود آنها بیرون آمد.

31-یك «بار» اسكپوررگونه دیگر كه هنوز هم وجود دارد، «بار» Related Sites شركت Alex است كه برای دستیابی به آن باید از منوی Tools و گزینه Show Related Links اقدام كنید. این گزینه، سایت های مشابه را با آن چه در حال حاضر پیش روی شاست، نشان می دهد. ولی وقتی از سایتی به سایت دیگر می روید، به روز نمی شود (مگر این كه نسخه كامل آن را كه رایگان است، از شركت درخواست نمائید).

32-اختیارات زیادی در «بار» Search وجود ندارد، زیرا مایكروسافت فقط چند ماشین جستجوگر را درون آن گذاشته است. با كلیك روی دكمه Search این «بار» را باز و روی دكمه Customise كلیك كنید تا ترتیب جستجو را انتخاب نمائید (برای تغییر تنظیمات باید روی خط باشید). پیشنهاد می كنیم خط ابزار بسیار عالی Google را نصب كنید، اما توجه داشته باشید كه IE6 با آن قاطی می كند؛ یعنی هم در لیست خط ابزارها گزینه ای ظاهر می شود كه Google را در بالای صفحه به نمایش در می آورد و هم در «بار» Explorer مدخلی به وجود می آید كه خط ابزار Google را در پائین صفحه ظاهر می كند (اما هر دو درست كار می كنند).

33-اگر می خواهید یك مرحله به عقب بروید، از كلید BackSpace روی صفحه كلید استفاده كنید. به علاوه، می توانید ضمن گرفتن كلید Alt، كلیدهای فلش چپ یا راست را فشار دهید.

34-ناحیه History لیست صفحات وب مشاهده شده را به صورت امروز، هفته گذشته، دو هفته گذشته و غیره مرتب می كند كه بستگی به تعداد روزهایی دارد كه خودتان تنظیم كرده اید. با استفاده از كلید View این لیست را بر اساس تاریخ، اسم سایت، تعداد مراجعات و سایت هایی كه در آن روز مشاهده كرده اید، مرتب نمائید و یا با استفاده از دكمه Search به جستجوی URLها و عناوین صفحات بپردازید. اگر جای خالی روی دیسك دارید، از طریق منوی Tools ، گزینه Internet Options و صفحه General تعداد روزها رادرجلوی Days به 90 روز تنظیم كنید.

35-اگر می خواهید فقط یك فریم را پرینت كنید، بهتر است بدون Preview این كار را بكنید، زیرا در این حالت نمی توانید یك فریم تنها را انتخاب كنید.

36-وقتی از طریق لیست History به مشاهده صفحاتی می پردازید كه قبلاً بازدید كرده اید، این اختیار را دارید كه هر لیست از صفحات را باز نگه دارید، یا وقتی روی سایت دیگری كلیك می كنید، لیست فعلی را ببندید. برای تنظیم این گزینه، از منوی Tools، گزینه InternetOptions راكلیك كرده و به صفحه Advanced بروید. در قسمت Browsing ، گزینه Close unusd folders in History Favorites را علامت بزنید تا وقتی از سایتی به سایت دیگر می روید، جلوی چشم تان زیاد شلوغ نشود.

37-ویژگی Print Preview ویژگی جدیدی در IE6 نیست، ولی با اضافه شدن دكمه هایی برای زوم كردن خیلی بهبود پیدا كرده است. اگر صفحه ای كه قصد چاپ آن را دارید از چند فریم تشكیل شده می توانید از منوی كشویی دیگری تعیین كنید آیا تك تك چاپ بشوند یا كل صفحه چاپ بشود. به علاوه، می توانید سربرگ و ته برگ چاپ رانیز عوض كنید.

38-قتی پرینت خود را دریافت كردید، قاعدتاً باید بهتر از گذشته به نظر برسد،زیرا IE6 كنترل بهتری روی عملیات چاپ دارد. مثلاً نباید با خطوط شكسته مواجه بشوید، یا فاصله بین كلمات و حروف نباید غیر عادی باشد.

39-اگر قصد چاپ صفحه ای را دارید كه لینك های بسیاری دارد، گزینه Print tabel of links را علامت بزنید تا لیستی از لینك ها در یك برگه اضافی به چاپ برسد.

40-پس زمینه های رنگی یا تصویری در صفحات وب به طور پیش فرض در چاپ لحاظ نمی شوند (چرا كه اكثر افراد آنها را نمی خواهند و در ضمن جوهر كمتری مصرف می شود).ولی اگر واقعاً می خواهید كل صفحه با ظاهری كامل به چاپ برسد از منوی Tools، گزینه Internet Options را كلیك كرده و به صفحه Advanced بروید. سپس، زیر قسمت Printing گزینه Print background colours images را پیدا كرده و علامت بزنید.

نوع مطلب :
برچسب ها : اینترنت، کامپیوتر، اموزش اینترنت، اینترنت اكسپلورر، Internet Explorer، Emai، ترفند های اینترنت، ترفند های نرم افزار، ترفند های جدید کامپیوتر،
لینک های مرتبط :


شنبه 29 اردیبهشت 1397 10:20 ق.ظ
The other day, while I was at work, my sister stole my apple
ipad and tested to see if it can survive a thirty foot drop, just so she can be
a youtube sensation. My iPad is now destroyed
and she has 83 views. I know this is entirely off topic but I had
to share it with someone!
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 11:39 ق.ظ
I wanted to thank you for this excellent read!! I absolutely
enjoyed every little bit of it. I have you book marked to look at new stuff you post…
دوشنبه 30 مرداد 1396 08:41 ق.ظ
You really make it appear really easy together with your presentation however I find this matter to be actually
one thing that I feel I would never understand. It seems too complex and very
huge for me. I'm having a look ahead for your next
post, I will try to get the dangle of it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


امیدوارم در این وبلاگ چیز های جدیدی بیابید ممنون...

مدیر وبلاگ : رضائی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :